Субота, 18.05.2024, 16:07
Вітаю Вас Гість | RSS

КУ "Саратський РМК з питань освіти"

Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
Форма входу

Історія Введенської ЗОШ І-ІІІ ст.

Історія Введенської ЗОШ І - ІІІ ст.


Рідна наша школа - це затишок милий,

Душі і серцю притулок надійний,

Для розуму ріст і для сили підмога,

В усьому зустрінеш ти тут допомогу.

В «Історії міст і сіл УРСР» зазначено, що с. Введенка засноване в 1831 році. Проте в монографії історика аграрних відносин в Бессарабії І.А.Анцупова сказано, Введенське засноване в 1827 році як державне село. Освоєння приєднаного до Росії Буджака вимагало значних затрат ресурсів, тому сюди переселялись державні селяни з Курської, Орловської, Чернігівської, меншою мірою - із Таврійської та Рязанської губерній.

У 1837 році на ці території самовільно переселились молдавські селяни. У переліку населених пунктів, складеному Земством, зазначено, що у Введенському (Тамурі) є народне училище і богадільня на 150 чоловік. Отже, вже на той час піклування про здоров'я і освіту було на досить високому рівні.

У 1910 році, за царського режиму, в селі одночасно зводились споруди церкви, школи і волості. У 1918 році в селі було встановлено Радянську владу, але не надовго. З 1919 року територія краю була окупована Румунією. При румунській владі школа в селі продовжувала функціонувати. Це була чотирикласна початкова школа. Викладання велося румунською мовою. Вчителі вимагали від учнів дотримання строгої дисципліни і старанності у навчанні, застосовуючи для досягнення цього навіть методи фізичного покарання.

У червні 1940 року у селі знову була встановлена Радянська влада. Але розпочалась Велика Вітчизняна війна, і територія знову була окупована Румунією.

Після закінчення воєнних дій село ввійшло до складу УРСР. Відразу ж було організовано роботу школи. Це була школа з семирічним навчанням. Директором її було призначено Радіуцьку Валентину Сергіївну. Школа розмістилась у приміщенні колишньої обителі, класи були у келіях монахів.

У 1953 році школу очолила Капустіна Олександра Петрівна, яку згодом змінив Балабан Іван Іванович. Тоді ж педагогічний колектив поповнився молодими вчителями початкових класів Курочкіною Надією Іванівною, Першиною Галиною Степанівною, які більше 30-ти років пропрацювали у нашій школі.

Зростала чисельність населення, збільшувалась кількість дітей шкільного віку. Виникла потреба в розширенні приміщення школи. Методом народної будови були зведені дві будівлі. За місцем розташування їх називали «нижня» і «верхня» ( «горняя») школи. Однак і вони не могли вмістити всіх дітей, тому навчання проводилось у дві зміни. У переліку предметів, які викладались, значилась і іноземна мова - французька.

У грудні 1958 року відбулась реорганізація семирічної школи у восьмирічну, а в 1972 році в результаті чергової реорганізації у школі було запроваджено десятирічний термін навчання. У 60-ті роки заняття проводились

уже в чотирьох приміщеннях, відведених під споруди школи. Це спричиняло незручності як для вчителів, так і для учнів. Тому у 1970 році розпочалося будівництво типового двоповерхового приміщення школи на 540 місць. Керівники села, вчителі, учні, батьки та мешканці села з ентузіазмом працювали на будівництві під час суботників та недільників. Будівництво очолював директор школи Лещенко Іван Іванович.

1 вересня 1975 року навчальний рік розпочався у новому приміщенні. Це вже була сучасна школа з просторими світлими класами, спортивним та актовим залами. Була введена кабінетна система, обладнано профорієнтаційний кабінет, функціонувала бібліотека. Викладалась автосправа та тракторна справа. З 1980 року учні мали змогу набути робочі спеціальності на базі Кулевчанського НВК.

Одинадцять років обіймав посаду директора школи Лещенко Іван Іванович. Саме за цей час учні нашої школи почали виїжджати на екскурсії. Які були заохоченням для учнів під час сільськогосподарських робіт на базі колгоспу ім.. Суворова. Разом з Іваном Івановичем у школі працював творчий і згуртований колектив. Математику викладали Цигульова Лідія Несторівна та Першина Раїса Степанівна, з українським словом знайомили Лещенко Надія Дмитрівна та Костромицька Клавдія Єфремівна, рослинний і тваринний світ допомагала пізнавати Бачковська Віра Олексіївна, сторінками історії учні подорожували з Яницьким Миколою Івановичем. Майже 20 років віддали Введенській школі вчитель початкових класів Приймаченко Тамара Іванівна та вчитель історії і географії Приймаченко Іван Васильович.

За багаторічну та сумлінну працю Лещенко Іван Іванович та Бачковська Віра Олексіївна були нагороджені значком «Відмінник народної освіти».

У 1975 році у стінах школи розпочали свою педагогічну діяльність Костромицька Євдокія Іванівна, Журавель Віктор Матвійович, Чеботаєва Алла Василівна, Полуляхова Раїса Семенівна.

У 1980 році на базі школи проводився обласний семінар завідуючих районними відділами народної освіти.

Щороку 1 вересня школа відчиняла свої двері для наступної молодої зміни, змінювались навчальні програми, змінювались і директори школи: Кривцова Зінаїда Іванівна - 1981-1988 Чеботаєв Василь Самсонович- 1988-1990. З 1990 року роботою школи керує Пльохова Марія Олексіївна. В стінах Введенської ЗОНІ з 1972 до 2009 р. одержали повну загальну освіту 617 учнів,

8 з них нагороджені медалями:

1982 р. - Штрахова Наталя Іванівна - золота медаль,

1995 р. - Костромицький Геннадій Феофанович - срібна медаль,

2000 р. - Костромицька Наталя Вікторівна - срібна медаль,

2004 р. - Чернишов В'ячеслав Юрійович - срібна медаль,

  1. р. - Радіонова Надія Миколаївна - золота медаль,

  2. р. - Ткаченко Оксана Миколаївна - золота медаль,

  3. р. - Лазар Ольга Анатоліївна - срібна медаль,

2009 р.- Радіонова Тетяна Миколаївна - срібна медаль.

З 1982 року похвальними грамотами «За особливі досягнення у вивченні окремих предметів» нагороджено 66 учнів.

З 1972 року 15 учнів школи отримали атестат з відмінними оцінками:

  1. р. - Борисова Надія Іванівна, Узун Анастасія Вікторівна.

  2. р. - Захарова Катерина Федорівна, Захарова Валентина Миколаївна, Першина Катерина Михайлівна, Штрахова Валентина Михайлівна.

1977 р. - Костромицька Антоніда Василівна 1981 р. -Приймаченко Володимир Іванович

1983 р. - Цигульова Світлана Володимирівна, Цигульова Олена
Володимирівна, Плєтос Світлана Афанасіївна.

1984 р. - Золотухіна Валентина Омелянівна, Узун Наталя Вікторівна
2004 р. - Першина Ганна Василівна

2007 р. - Чернишова Дар'я Юріївна

Сьогодні педагогічний колектив налічує 21 вчителя, 14 з них випускники Введенської ЗОШ.


Роботу підготувала Полуляхова Валентина Омелянівна, ЗВР.

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 51
Пошук
Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

ViDiS © 2024