Субота, 18.05.2024, 15:27
Вітаю Вас Гість | RSS

КУ "Саратський РМК з питань освіти"

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Історія Саратського МНВК

Історія Саратського міжшкільного навчально - виробничого комбінату

В п’ятдесяті роки XX століття в системі народної освіти почалися пошуки нових форм навчання , які б враховували освітні потреби, нахили і здібності учнів, створювали б умови для навчання старшокласників відповідно до їхнього професійного самовизначення - одного з найголовніших чинників розвитку особистості.

На виконання Постанови Кабінету Міністрів 10 червня 1977 року рішенням Саратської районної ради народних депутатів на базі Кулевчанської восьмирічної школи був відкритий навчально - виробничий комбінат, який фінансувався колгоспами, радгоспами, промисловими підприємствами та районним бюджетом.

За короткий проміжок часу були підготовлені приміщення, завезена необхідна техніка, створено педагогічний колектив.

У МНВК навчалися майже всі десятикласники шкіл району. Проводилась профорієнтаційна підготовка з професій: водій вантажного автомобіля, тракторист, столяр, автослюсар, будівельник, продавець, кравець, оператор машинного доїння.

Колектив викладачів нараховував близько сорока осіб. Серед них були досвідчені педагоги і наставники: Молчанова Ганна Георгіївна, Златова Єлизавета Петрівна, Фучижи Степан Іванович, Міхов Василь Володимирович, Мінчев Іван Дем'янович, Скалозуб Іван Пилипович, Адиров Іван Іванович, Каралійський Василь Іванович, Кофов Іван Іванович та ін. Викладачі та майстри виробничого навчання були справжніми фахівцями своєї справи, вони прищеплювали учням любов до своєї професії, навчали поважати людей праці.

Директором молодого колективу був призначений Попов Сергій Костянтинович.

З 1986 по 1991 рік комбінат очолював Дімов Микола Георгійович. Для підготовки учнів базові господарства та керівництво району виділили необхідну техніку та сільськогосподарський інвентар: три автомобілі ГАЗ - 52, самоскид ГАЗ - 53, два комбайна СК - 5, три трактора ЮМЗ - 6, гусеничний трактор Т - 74, автомобіль ЗІЛ та ін. Адміністрацією було придбано методичну, спеціальну літературу, навчальні посібники та обладнання.

У 1989 році на базі МНВК обладнали комп'ютерний клас, який дав змогу охопити учнів шкіл району навчанням з предмету «Основи інформатики та обчислювальної техніки». Роботу організував учитель математики Адиров М. П. Любов до своєї професії, ентузіазм, творчість дозволили педагогу обладнати кабінет згідно з вимогами навчальної програми.

Великі труднощі спіткали навчально - виробничий комбінат під час розвалу Радянського Союзу. Економічно послабшали базові господарства, що забезпечували заклад паливно-мастильними матеріалами, фінансуванням кадрів, харчуванням учнів.

У цей час НВК очолював Іван Володимирович Міхов. Для збереження комбінату директорові довелося зайнятися пошуком коштів, а педагогічному колективу кардинально перебудувати свою роботу в умовах ринкових відносин. Педагоги розводили шовкопряди, організували розрахункові курси для незайнятої частини населення з підготовки водіїв та трактористів. Працівники намагалися зробити все, аби не втратити комбінат та свої робочі місця.

На зароблені кошти було відремонтовано техніку, навчальні приміщення, придбано паливно - мастильні матеріали, необхідні запчастини, навчальні підручники, обладнання та ін.

З 1998 Кулевчанський МНВК одержав ліцензію на право впровадження освітньої діяльності, пов'язаної з наданням професійної та курсової підготовки робітничих професій.

З 1978 по 2005 рік в закладі навчалося близько 7000 учнів, які одержали спеціальність за певним напрямком. Більшість із них зараз працює в сфері сільського господарства, промисловості та будівництві.

У зв'язку з передачею майнового комплексу військового містечка Кулевчанський МНВК переведений у с.м.т. Сарата та перейменовано на КЗ «Саратський МНВК» рішенням Саратської районної Ради народних депутатів від 8 вересня 2006 року № 43 - V.

Успішність професійно - технічної освіти міжшкільного навчально -
виробничого комбінату базується на двох аспектах: задоволення потреб ринку
праці району, де найбільшим попитом користуються професії водій
автотранспортних засобів категорії «С», тракторист - машиніст
сільськогосподарського виробництва категорії «А», кравець, оператор

комп'ютерного набору та секретар - друкарка, а з другого - економія державних коштів, виділених на трудове навчання школярів.

МНВК здійснює діяльність згідно з законами України «Про освіту», «Про професійно - технічну освіту», «Положенням про міжшкільний навчально -виробничий комбінат», власним Статутом і іншими законодавчими актами України з питань освіти. КЗ «Саратський міжшкільний навчально - виробничий комбінат включено до Єдиного державного реєстру підприємств організації України (ЄДРПОУ), довідка № 77 від 06.10.2006 року.

Нині склад інженерно - педагогічних працівників для підготовки кваліфікованих працівників за усіма професіями дозволяє успішно здійснювати навчально - виробничий процес. Викладачі та майстри виробничого навчання мають відповідну освіту та достатній досвід роботи в галузі виробництва. Співробітники МНВК - прекрасна творча команда. Основні якості педагогів професіоналізм, любов до учнів, до своєї роботи, колегіальність, трудова дисципліна, чуйність та доброта.

Сьогодні, для забезпечення навчально - виховного процесу, МНВК має навчальні кабінети, які обладнанні відповідно до ліцензійних вимог: охорони праці, правил дорожнього руху, будови автомобілів і тракторів, два комп'ютерних кабінети, кабінети практичних занять, слюсарну майстерню, пункт технічного обслуговування тракторів і автомобілів, кабінети з підготовки кравців.

Для виконання вправ з водіння автомобіля в комбінаті є три вантажних автомобіля: ГАЗ - 5204, САЗ - 3507, ЗІЛ - ММЗ 4502, для підготовки трактористів - два колісні трактори (ЮМЗ-6Л ), два гусеничні (ДТ -75 М), комбайн СК - 5 М «Нива».

КЗ «Саратський міжшкільний навчально - виробничий комбінат» - це заклад, який забезпечує потреби учнів загальноосвітніх навчальних закладів у профорієнтаційній, допрофесійній та професійній підготовці, у набутті молоддю трудових умінь і навичок, а також отримання професії, що дає змогу включатися у повноцінне життя суспільства.


Підготував Міхов Іван Володимирович, директор МНВК.

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 51
Пошук
Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

ViDiS © 2024