Субота, 18.05.2024, 12:06
Вітаю Вас Гість | RSS

КУ "Саратський РМК з питань освіти"

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Історія Саратського БДТ

Історія Саратського Будинку дитячої творчості

Саратський районний Будинок піонерів і школярів було засновано в 1950 році Саратським районним виконавчим комітетом. Він був розташований на вулиці Леніна. Перший директор Будинку піонерів - Меркулова Аріадна.

Яскраві гуртки того часу: хоровий (керівник Воздвиженський К.К.), балетна студія, фортепіано (керівник - Воздвіженська В.І.). Це була сім'я педагогів високого класу. Балетна студія в ті далекі післявоєнні часи була явищем надзвичайним і мешканці селища Сарата називали виступи балетної студії «небесною красою». В 1960 році Будинок піонерів перевели на вулицю Чкалова.

Другий директор - найкраща старша піонерська вожата району - Трегубова Тамара Іванівна. Під її керівництвом проводилися районні піонерські зльоти, свята для малечі, олімпіади художньої самодіяльності. Проводилися вечори відпочинку для школярів, працювала районна ігротека. З 1966 по 1986 рр. Будинком піонерів і школярів керувала педагог Стороженко Олександра Василівна. Будинок піонерів перевели в приміщення старої Саратської школи на вулицю Садову.

Було створено багато гуртків технічної творчості: авіамодельний, картингістів, радистів, радіотелеграфістів, судномодельний, ракетний. Керували цими гуртками: Довгальов А.П., Цуркан В.І., Кривцов В.С., Тригуба В.Г. Робота технічних гуртків відзначалася почесними грамотами в області. Роботи судномоделістів експонувалися в м. Києві. Успішно працювала Мала Академія Наук під керівництвом Ленів Л.П. Працювали відділи: науково-технічний, еколого-натуралістичний, естетичний, туристсько-краєзнавчий. Проводилася методична робота: навчання старших піонерських вожатих шкіл району, семінари заступників директорів шкіл з виховної роботи, працювала школа піонерського і комсомольського активів.

Відзначалася робота фольклорного ансамблю Сергієвської ЗОШ (філія БДТ) під керівництвом педагога О.Б. Алексопольської. Добре працював краєзнавчий гурток на базі Кулевчанської ЗОШ (керівник-педагог Гутнік В.Т.).

Яскраво проводилися піонерські свята, відзначався ювілей - 50 річчя Всесоюзної піонерської організації імені Леніна в 1972 році. Проводилися воєнно-патріотичні ігри за допомогою військових частин «Зірниця» і «Зірничка», районні туристські зльоти, піонерські привітання.

З 1987 року по 2006 р. Будинком дитячої творчості керував Тригуба Василь Григорович.

В 2003 році зроблено капітальний ремонт БДТ. Працювало 39 гуртків, в яких навчалося 540 вихованців. Пройшла апробація примірних навчальних планів в гуртках.

Будинок дитячої творчості у березні 2004 року атестовано управлінням освіти Саратської райдержадміністрації.

В 2006 році директора Тригубу В.Г. звільнено і на цю посаду призначена Крамаренко Наталія Володимирівна, яка в серпні 2007 р. звільнилася. На даний час в/о директора Стороженко Олександра Василівна.

З 1966 по 2003 р. працювали гуртки судномоделістів, юних ракетників, автотрасовий, авіамодельний під керівництвом Довгальова А.П.

1968 р. - робота судномодельного гуртка - пароплав (діюча модель) експонувався в м. Києві. Щорічно вихованці технічних гуртків приймали участь у обласних змаганнях з авіамодельного, судномодельного видів спорту і займали призові місця.

  1. рік - етнографічний гурток (філія БДТ в Сергієвській ЗОШ), керівник -Алексопольська О.Б. - лауреат обласного фестивалю мистецтв. Виступ ансамблю показано на телебаченні.

  2. рік - Саратський районний Будинок піонерів прийняв участь у проведені Всесоюзного семінару-практикуму з шкільного туризму та краєзнавства. Були учасниками семінару-практикуму школи: Саратська, Зорянська, Плахтіївська, Кулевчанська.

Директор Будинку піонерів Стороженко О.В. та керівник туристсько-краєзнавчих гуртків Довгальова В.К. нагороджені грамотою Міністерства освіти СРСР за участь у проведені семінару.

1984 р. - хор хлопчиків під керівництвом Постоялкіної Н.В. - нагороджений грамотою, і робота хору оцінена 15 балами.

1984 р. - гурток юних орнітологів (філія БДТ в М-Новоросійській ЗОШ), керівник -вчитель біології Куркіна Л.К. вихованці гуртка вели дослідницьку роботу по темі: «Лелеки в Саратському районі». Гуртківці працювали по завданням Київського науково-дослідницького інституту орнітології. Гурток нагороджено грамотою Міністерства освіти України.

2003 р. - гурток прикладного мистецтва (художня вишивка, в'язання спицями та гачком),
керівник - Ленів Л.П. Роботи гуртківців постійно експонуються в м. Одесі на виставках з
прикладного та ужиткового мистецтва.

2007 рік - вихованці гуртків з НТМ зайняли І місце в обласних змаганнях і стали учасниками Всеукраїнських змагань в м. Житомирі. Керівник Довгальова В.К.

2004 р. - член МАН учень 10 класу Волинської ЗОШ Портянко Валентин Валентинович
посів І місце в області, захищаючи на секції біології науково-дослідницьку роботу «Павуки в
Саратському районі». Науковий керівник Валентина - вчитель біології Волинської ЗОШ - Хан-
Ака. Робота прийняла участь у Всеукраїнському конкурсі. В 2006-2007 рр. у МАНІ - 19 чоловік,
4 - дійсних членів.

2003-2004 рр. - авіамодельний гурток (філія БДТ в Успенівській ЗОШ) керівник Цуркан В.І. вихованці гуртка брали участь в обласних змаганнях з авіамодельного спорту в червні 2004 р. і посіли І місце. Гурток брав участь у липні 2004 р. в м. Одесі в змаганнях з авіамодельного спорту на Кубок Миру. Гурток відмічено грамотою. Змагання проводив клуб авіамоделістів м. Одеса «Фарлеп». Гурток працює у сільській школі 36 років. Керівник гуртка Цуркан В.І. в 2007 р. нагороджений грамотою Міністерства освіти України.


Роботу підготувала Пірожкова Олена Василівна, директор Саратського БДТ.

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 51
Пошук
Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

ViDiS © 2024