Субота, 18.05.2024, 12:06
Вітаю Вас Гість | RSS

КУ "Саратський РМК з питань освіти"

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Історія Ярославської ЗОШ І-ІІІ ст.

Історія Ярославської школи

Село Ярославка Саратського району Одеської області засновано в 1826 році переселенцями - селянами із села Ярославка Чернігівської губернії.

При церкві 11 листопада 1889 р. в квартирі священика Арсенія Лускалова за його кошти була відкрита школа писемності, в якій перша вчителька Анісія Яківна Карліна почала навчати 64 хлопчика та 7 дівчаток за винагороду в 100 карбованців у рік. В 1893 році при церковній школі діяла бібліотека, що мала 22 томи для читання слов'янською та російською мовами. В 1906 р в школі було 446 книг.

В 1901 році на кошти єпархіальної училищної ради та Аккерманського уїзного земства для школи було побудовано нове приміщення з двома відділеннями: чоловічим (вчителька - Анісія Карліна) та жіночим (вчителька - Надія Стоянова).

В роки румунської окупації (1918-1940рр.) навчання в школі велося румунською мовою. Школа мала лише 3 класи. Вона мала вигляд одноповерхової будівлі з солом'яним дахом, трохи більшої за звичайний будинок. Оскільки школа була малою, а учнів - багато, заняття проходили у дві зміни. Учителем в школі був Скалозуб Харитон Михайлович, корінний житель Ярославки Потім його змінив Іван Самокіш після якого вчителював Петро Кожухар. В школі вивчали румунську мову, арифметику, читання, фізичну культуру та ручну працю. На уроках ручної праці хлопчики плели кошики з лози, а дівчатка - вишивали. Згодом Ярославська школа була реформована у семирічну. В цей час у школі працювали і наші односельчани: Скалозуб Х.М., Скалозуб Г.У., який працював у школі вчителем біології та географії до 1974 року.

З встановленням радянської влади у 1940 р. почав діяти закон про загальну семирічну освіту. Першим директором школи при радянській владі став випускник Кіровоградського педагогічного інституту Волощенко Іван Іванович. На початку Великої Вітчизняної війни він евакуювався на Батьківщину -Кіровоградщину. Згодом за його розповіддю була написана А. Тендюком книга "Відгомін чорного лісу".

З 1941 по 1944 рік - знову румунська окупація. Школа теж стає румунською З визволенням нашого краю від німецько-фашистських загарбників у 1944 році директором школи став колишній фронтовик Барда Іван Іванович. У 1946 р. він був призначений на іншу посаду, а директором школи став Литвиненко В.М. Через деякий час його змінив Мазуренко А.Я., місцевий житель. У 1949 році на посаду директора школи було призначено Скалозуба І.М., місцевого жителя, учителя математики, який пропрацював директором до 1959 року.

Невдовзі у центрі села було добудоване приміщення до старої школи, так як учнів було близько 300. В 1953 році школа стала восьмирічною.

З 1960 по 1976 р. директором школи знову працював Барда І.І. Новим директором школи став наш односельчанин Скалозуб В.К. Він був ініціатором будівництва нової школи. Велику роль у будівництві школи відіграв голова місцевого колгоспу Бочевар К.І. Школу почали будувати в 1980 році, а в 1982 році відбулося відкриття Ярославської восьмирічної школи, яка з 1983 року перетворена у десятирічну. Багато сили та свого здоров'я віддав будівництву, організації роботи школи та забезпеченню її матеріальної бази Володимир Кирилович. У 1984 році за станом здоров'я він перейшов на посаду вчителя історії, а виконувати обов'язки директора школи стала Харлан Н.Ю. яка тривалий

час працювала в нашій школі вчителем російської мови та літератури і заступником директора з навчально-виховної роботи.

З призначенням директором школи в 1987 році Ходоса Валентина Валентиновича почався новий період в житті школи. Молодий енергійний директор поставив перед колективом навчального закладу задачу - перетворити школу в сучасний освітній заклад, в якому учні мали отримати високий рівень знань, широкий світогляд. Наполегливою працею робітників школи вона стала одною з найкращих серед сільських шкіл області, а рівень знань учнів не поступається рівню знань міських шкіл. Доказом цього є те, що серед учнів школи є багато переможців і призерів районних, обласних і всеукраїнських олімпіад з предметів, Малої Академії наук.

Зараз працівники школи продовжують і розвивають традиції Ярославської школи на чолі з сучасним директором Ходос Валентиною Василівною, і роблять все можливе для надання учням хороших знань виховання справжніх громадян України.


Роботу підготував Сорокін Володимир Васильович, вчитель історії та правознавства.

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 51
Пошук
Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

ViDiS © 2024