Історія Фуратівської ЗОШ І-ІІ ступенів
Наше село засновано в 1897 році німцями - колоністами. Невдовзі побудували парафіянську церкву, а при ній школу для дітей. Школа існувала до 1940 року, коли німці повернулись на історичну батьківщину - до Німеччини.
Після війни до села приїхали переселенці з села Нова Фрумушика, яке було знищено у зв'язку з розширенням Тарутинського полігону.
З 1945 по 1966 рік працювала початкова школа. Випускники цієї школи продовжували навчання в Міняйлівському інтернаті. У 1966 року школа була перетворена з початкової в неповну середню.
Школа складалась з двох приміщень, які знаходились одне від одного на відстані в один кілометр. В першому приміщенні розмістились 6-8 класи, а у другому приміщенні - 4,5 класи. Початкові класи (1-3) вчились у другу зміну.
На загальному зборі села в 1973 році мешканці вирішили добудувати перше приміщення, щоб діти вчились разом у першу зміну. Для цього вони зробили цегли для добудови школи. Так школа об’єдналась.
У 1984 році стало зрозуміло, що цього приміщення не вистачає, і знову мешканці села об'єднались та вирішили стару частину школи знести, а на її місці побудувати чотири класи, спортзал, роздягальню, майстерню та широкий коридор.
На цей час спортзал та майстерня перейшли в їдальню, роздягальня - в підсобне приміщення, а один з класів - в кабінет інформатики. Тому двом початковим класам доводиться вчитись у другу зміну.
У школі працюють чотирнадцять вчителів. З них один вчитель вищої категорії, п'ять вчителів 1-ї категорії, два вчителя ІІ-ї категорії та шестеро спеціалістів. На даний момент у школі навчаються 94 учня.
Багато хто з випускників даної школи продовжили своє навчання у вищих навчальних закладах та досягли високих вершин, такі як Гуцан Сергій Іванович - директор школи, Гангурян Олег Миколайович - головний агроном ОАО «Мирний», Гуцан Павло Михайлович - прокурор міста Кишиніва і т.д. А також 50% вчителів цієї школи є нашими випускниками.